Vinderbillederne årskonkurrencen 2016

 Andre dyr

 

Førsteplads: Brian Rasmussen

Andre dyr 1 Brian Rasmussen

Andenplads: Rasmus Degnbøl

Andre dyr 2 Rasmus Degnbøl

Tredieplads: Linda Hougaard

Andre dyr 3 Linda Hougaard

 


 

Form og detalje

 

Førsteplads: Gert Hansen

Form og detalje 1 Gert Hansen

Andenplads: Kristian Poulsen

Form og detalje 2 Kristian Poulsen

Tredieplads: Rasmus Degnbøl

Form og detalje 3 Rasmus Degnbøl

 


 

Fugle i Danmark

 

Førsteplads: David Buchmann

Fugle Danmark 1 David Buchmann

Andenplads: Per Finn Nielsen

Fugle Danmark 2 Per Finn Nielsen

Tredieplads: Per B. Svensson

Fugle Danmark 3 Per B. Svensson

 


 

Fugle i verden

 

Førsteplads og Årets Naturfoto: Sten Tørner

Fugle Verden 1 Sten Tørner

Andenplads: Per Svensson

Fugle Verden 2 Per B. Svensson

Tredieplads: Per Svensson

Fugle Verden 3 Per B. Svensson

 


 

Insekter og spindlere

 

Førsteplads: Per Finn Nielsen

Insekter og spindlere 1 Per Finn Nielsen

Andenplads: Brian Rasmussen

Insekter og spindlere 2 Brian Rasmussen

Tredieplads: Linda Hougaard

Insekter og spindlere 3 Linda Hougaard

 


 

Kreativt

 

Førsteplads: Mogens Bøggild Kristensen

Kreativt 1 Mogens Bøgild Kristensen

Andenplads: Jette Bjerregaard

Kreativt 2 Jette Bjerregaard

Tredieplads: Carsten Siems

Kreativt 3 Carsten Siems

 


 

Landskab

 

Førsteplads: Per Finn Nielsen

Landskab 1 Per Finn Nielsen

Andenplads: Albert Steen Hansen

Landskab 2 Albert Steen Hansen

Tredieplads: Kristian Poulsen

Landskab 3 Kristian Poulsen

 


 

Natur og menneske

 

Førsteplads: Lena Olesen

Natur og menneske 1 Lena Olesen

Andenplads: Julie Skotte

Natur og menneske 2 Julie Skotte

Tredieplads: Per Finn Nielsen

Natur og menneske 3 Per Finn Nielsen

 


Pattedyr 

 

 

Førsteplads: Mogens Bøggild Kristensen

Pattedyr 1 Mogens Bøggild Kristensen

Andenplads: Gitte Yhman

Pattedyr 2 Gitte Yhman

Tredieplads: Per Svensson

Pattedyr 3 Per Svensson

 


 

Studie og stacking

 

Førsteplads: Carsten Siems

Studie og stacking 1 Carsten Siems

Andenplads: Kristian Poulsen

Studie og stacking 2 Kristian Poulsen

Tredieplads: Kjeld Poulsen

Studie og stacking 3 Kjeld Poulsen
 

 


 

Vækster

 

 Førsteplads: Julie Skotte

Vækster 1 Julie Skotte

Andenplads: Carsten Siems

Vækster 2 Carsten Siems

Tredjeplads: Henry von Würden Jørgensen

Vækster 3 Henry von Würden Jørgensen

 


 

GUL

 

Førsteplads: Bente Fyrstenberg

Gul 1 Bente Fyrstenberg

Andenplads: Thomas Olsen

Gul 2 Thomas Olsen

Tredjeplads: Carsten Siems

 Gul 3 Carsten Siems